Skip to content
Menu

Ogólny spis środków smarnych występujących w ofercie

 
Nazwa środka Opis
Oleje obróbkowe Specjalistyczne produkty przeznaczone do obróbki metali skrawaniem. Stworzone z substancji mineralnych mające na celu stworzyć ceramiczną powłokę dla materiału, obniżyć temperaturę obrabianego komponentu, zmniejszenie tarcia oraz ochrona obrabianych elementów. Środek znajduje zastosowanie w przemyśle ciężkim.
Oleje przemysłowe Maszyny używane w przemyśle potrzebują do prawidłowego funkcjonowania odpowiedniego oleju specjalistycznego (oleju przemysłowego). Stosując oleje wysokiej jakości chronimy elementy przed tarciem, przegrzaniem oraz uszkodzeniem. Ponadto wpłwamy na żywotność maszyn.
Środki myjące Niezwykle potrzebne środki myjące wodne, żelowe, pianowe stworzone z myślą o przemyśle. Pozwalają usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia jak oleje przemysłowe, smary, odpady po obróbce skrawaniem. Środki myjące o dobrych właściwościach usuwają osady ze stali, metali kolorowych czy aluminium.
Oleje hartownicze Hartowanie stali, żeliwa oraz innych materiałych wymaga odpowiedniej jakości środków. Olej hartowniczy jest wymogiem pomyślnie wykonanej procedury. Parametry wysokiej skuteczności i długości chłodzenia zapewniają produkty marki premium. Produkty wytwarzane są poprzez głębokorafinowane oleje mineralne, oraz zawierają dodatki zwiększające szybkość chłodzenia a także inne dodatki ochronne.
Odlewnictwo ciśnieniowe Metoda używająca do wytworzenia wysokiego ciśnienia do wykształtowania z ciekłego metalu precyzyjnie wykończonego elementu. Odlewnictwo ciśnieniowe potrzebuje odpowiedni środki smarne oraz roztwory chemiczne. Wysoka jakość sprawi, że gotowy wyrób będzie posiadał wysoką jakość powierzchni, wysoką stabilność wymiarową oraz zmniejszy konieczność wygładzania mechanicznego elementu.
Smary przemysłowe Przeznaczone do specjalistycznych maszyn smary przemysłowe są newralgicznym elementem mającym wpływ na żywotność maszyny. Używanie wysokowydajnościowych smarów pozwala na bezawaryjną pracę wszelkich maszyn, łożysk, układów. Ponadto stosowanie środków o podwyższonych parametrach zmniejszy ryzyko przestoju oraz pozwoli na ograniczenie kosztów napraw.
Środki antykorozyjne Korozja obecna jest na każdym etapie produkcji. Większość zakładów produkcyjnych ma problem jak znaleźć źródło problemu – koszty walki z korozją nie należą do najniższych a już same jej skutki należą do jednego z najbardziej kosztowych strat, dlatego bardzo ważne jest stosowania odpowiednich środków antykorozyjnych, co zmniejszy ryzyko strat wynikających odstawienia problemu.
Emulsje Połączenie mieszanin tworzy emulsje, które w przemyśle odgrywają znaczącą rolę produkcyjną. Firma Wojam jako największy dystrybutor środków smarnych prowadzi audyt technologiczny przedsiębiorstw i pomaga zwiększyć efektywność oraz poprawić bezpieczeństwo pracy wprowadzając produkty o neutralnym pH oraz nie zanieczyszczające środkowiska.
Oleje do tłoczenia oraz ciągnienia prętów Zwiększenie jakości elementów, zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie zużycia narzędzi to jedna z kilku cech które otrzymujemy dzięki stosowaniu odpowiednie oleji do ciągnienia prętów oraz oleji do tłoczenia. Oleje te w głównej mierze nie pozwalają na nadmierne przegrzanie materiału oraz zapewniają odpowiednie smarowanie.
Chłodziwa Dzięki stosowaniu chłodziwa o odpowiednim, wydajnym składzie jesteśmy w stanie odpowiednio odprowadzić ciepło od materiałów ochładzanych do samego czynnika chłodzącego. W przemyśle chłodzenie elementów gra jedną z najważniejszych ról, ponieważ to od odprowadzenia ciepła zależy żywotność maszyn, sprzętu, jego długotrwała bezawaryjna praca. Ważne jest, aby dobrać odpowiednio wydajne chłodziwo oraz takie, które nie będzie nieodpowiednie dla operatora maszyny.
Oleje do ciągnienia rur Środki smarne, oleje, pasty do ciągnienia rur, spawania materiałów wykonanych ze stopów miedzi, stali, żeliwa.
Środki smarne Wszelkiego rodzaju oleje, pasty, roztwory, emulsje do użytku w przemyśle oraz w motoryzacji. Oleje silnikowe, oleje przekładniowe, środki smarne. Oleje do skrzyń biegów, do łodzi, środki smarne dla przemysłu kolejowego oraz dla lotnictwa.
Oleje ciągarnicze Emulsje i oleje ciągarnicze poprawiające jakośc warunków BHP podczas wszelkich procesór ciągarniczych rur, prętów. Wydłużanie żywotności przedmiotów, narzędzi. Zwiększanie efektywności produkcji.
Oleje do kucia Środki do obróbki plastycznej materiału, do kucia na zimno i na gorąco. Oleje do smarowania urządzeń i przyrządów do kucia.
Smary Posiadają substancję ślizgowe, służą do napraw, zabezpieczeń oraz do zmniejszenia tarcia. Używane w szeroko pojętym przemyśle, motoryzacji oraz w wielu innych dziedzinach.
Smary przemysłowe Przeznaczone do specjalistycznych maszyn smary przemysłowe są newralgicznym elementem mającym wpływ na żywotność maszyny. Używanie wysokowydajnościowych smarów pozwala na bezawaryjną pracę wszelkich maszyn, łożysk, układów. Ponadto stosowanie środków o podwyższonych parametrach zmniejszy ryzyko przestoju oraz pozwoli na ograniczenie kosztów napraw.
Do zastosowań specjalnych Wszelkie inne nie opisane powyżej środki smarne, nie sklasyfikowane lub służące do zastosowań specjalnych.